Co to jest WAPRO B2B?

WAPRO B2B to nowoczesna platforma usługowa dla handlu internetowego prowadzonego pomiędzy firmami (business to business – B2B). Dzięki niej uruchomienie sklepu internetowego umożliwiającego sprzedaż produktów partnerom biznesowym przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo. Platforma WAPRO B2B jest w pełni zintegrowana z systemem WAPROMag. Oba rozwiązania wzajemnie się uzupełniają ułatwiając Ci prowadzenie biznesu. Platforma ma charakter usługowy (System as a Service – SaaS), co oznacza, że jest utrzymywana w naszej infrastrukturze (Data Center), przez co nie musisz martwić się o hosting, kopie bezpieczeństwa czy zapewnienie bezawaryjności. O to wszystko dbamy za Ciebie, a Ty możesz się skupić na swoim biznesie. Prowadzenie sklepu na platformie WAPRO B2B oferujemy Ci w wygodnym modelu abonamentowym z miesięcznym modelem rozliczeń.

 • szybkie i proste uruchomienie sprzedaży dla partnerów biznesowych
 • łatwe i intuicyjne zarządzanie działalnością internetową
 • integracja z aplikacją magazynowo-sprzedażową
 • swobodne zarządzanie wyglądem i ofertą
 • współpraca z aplikacjami zewnętrznymi

Dla kogo przeznaczony jest WAPRO B2B?

Jeśli jesteś już użytkownikiem systemu WAPRO Mag i chcesz rozszerzyć swoją dotychczasową działalność o prowadzenie platformy umożliwiającej internetową sprzedaż towarów kooperantom i innym przedsiębiorstwom - WAPRO B2B jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!
System został przygotowany tak, aby maksymalnie ułatwić proces uruchomienia e-sklepu B2B i w pełni wykorzystać kompleksową synchronizację platformy z systemem WAPRO Mag.
Dzięki integracji dwóch narzędzi tego samego producenta z łatwością obsłużysz działalność internetową i dodatkowo obniżysz koszty eksploatacji. Jednocześnie zyskujesz pewność, że obydwa systemy będą ze sobą zawsze poprawnie współpracowały, a rozwój jednego będzie szedł w parze z rozwojem drugiego.

WAPRO B2B – przewagi i korzyści

Z WAPRO B2B szybko i prosto rozpoczniesz i poprowadzisz sprzedaż w internecie. Wystarczy niewielki nakład czasu, żeby powstał sprawnie działający kanał sprzedaży online oraz narzędzie do organizacji i kontroli zaplecza magazynowo-sprzedażowego. Platforma WAPRO B2B jest zintegrowana z systemem WAPRO Mag. Oba rozwiązania wzajemnie się uzupełniają ułatwiając Ci prowadzenie biznesu. Projektanci platformy zadbali o to, żeby każdy przedsiębiorca, nie posiadający specjalistycznej wiedzy informatycznej, mógł zaprojektować swój sklep B2B i zarządzać jego ofertą. Poznaj wszystkie atuty WAPRO B2B.

Rozwiń wszystkie grupy →

Optymalny pakiet z WAPRO Mag

Pakiet WAPRO Mag i WAPRO B2B to optymalne zarządzanie magazynem i sprzedażą WAPRO

WAPRO B2B i WAPRO Mag i to produkty tego samego dostawcy – Asseco Business Solutions S.A. – dzięki czemu zawsze masz gwarancję pełnej zgodności obu rozwiązań. Wykorzystanie rozbudowanych możliwości WAPRO Mag pozwoli Ci na sprawnie i efektywnie zarządzanie obecnością w Internecie, a także tradycyjnymi metodami sprzedaży.

Korzyści

 • łatwiejsze zarządzanie ofertą
 • pełna kontrola stanów magazynowych
 • proste zarządzania całością sprzedaży
 • indywidualny poziom synchronizacji
 • pełna automatyka
 • wspólny rozwój obu aplikacji

Pełna integracja WAPRO Mag i WAPRO B2B

Pakiet zintegrowanych rozwiązań Asseco Business Solutions umożliwia rozwinięcie biznesu – lepsze wykorzystanie aktualnych kanałów sprzedaży i bezpieczne uruchomienie nowych. Analiza całości działania firmy – obrotów, marż i zysków dostępna w jednym programie, pozwala na dokładniejszą kontrolę i lepsze planowanie rozwoju firmy. Skalowalności i duże możliwości rozwoju, dostępne liczne moduły dodatkowe i rozwiązania specjalizowane , możliwość integracji z pozostałymi produktami Asseco Business Solutions zapewniają bezpieczeństwo i gwarancję rozwoju systemu wraz z rosnącymi potrzebami rosnącej i wszechstronnie rozwijającej się firmy.

Sprzedaż pod kontrolą

Zakres konfiguracji połączenia platformy WAPRO B2B z systemem WAPRO Mag zależy tylko od Twoich potrzeb. To Ty decydujesz, jakie elementy mają podlegać synchronizacji, a jakie mają być z niej wyłączone i zarządzane tylko z poziomu WAPRO B2B. To przewaga konkurencyjna oferowanego rozwiązania, która zapewni Ci pełną elastyczność w prowadzeniu e-sklepu.

Dzięki pełnej integracji sklepu WAPRO B2B z WAPRO Mag i automatycznej wymianie danych, nowe oraz zmodyfikowane informacje są przesyłane pomiędzy systemami niemalże w czasie rzeczywistym. Dlatego zmiany dokonane w kartotece asortymentowej np. dodane zdjęcia, zmodyfikowane ceny czy opisy po stronie WAPRO Mag w ciągu kilkunastu sekund mają swoje odzwierciedlenie w e-sklepie. Również zamówienia składane przez Klientów w sklepie internetowym na bieżąco są rejestrowane w systemie sprzedażowym. Integracja działa więc w dwie strony – ze sklepu do WAPRO Mag i z powrotem.

To pozwala w pełni kontrolować stany magazynowe, ponieważ ilość dostępnych produktów jest aktualizowana na bieżąco. Ale dzięki odpowiedniej konfiguracji można zezwolić także na sprzedaż poniżej stanu dostępnego asortymentu. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności.

Nastaw się na rozwój

Pakiet zintegrowanych rozwiązań WAPRO ERP umożliwia rozwinięcie biznesu – lepsze wykorzystanie aktualnych kanałów sprzedaży i bezpieczne uruchomienie nowych. Analiza całości działania firmy – obrotów, marż i zysków dostępna w jednym programie, pozwala na dokładniejszą kontrolę i lepsze planowanie rozwoju firmy. Skalowalności i duże możliwości rozwoju programu WAPRO Mag, dostępne liczne moduły dodatkowe i rozwiązania specjalizowane , możliwość integracji z pozostałymi produktami Asseco Business Solutions zapewniają bezpieczeństwo i gwarancję rozwoju systemu wraz z rosnącymi potrzebami rosnącej i wszechstronnie rozwijającej się firmy.

Wielomagazynowość

Centralne zarządzanie ofertą z wielu magazynów w programie WAPRO Mag, lepsza kontrola nad stanami i rezerwacjami towarów, automatyczna wymiana danych z portalem WAPRO B2B, pozwolą na sprawniejszą współpracę z partnerami biznesowymi.

Korzyści

 • publikacja oferty z wielu magazynów
 • możliwość wybrania przez kontrahenta najbliższego magazynu w celu zamówienia towaru

Jakie zyskujesz możliwości?

WAPRO B2B w odróżnieniu od wersji B2C obsługuje wiele magazynów w jednym sklepie, dzięki temu możesz publikować ofertę swoim kontrahentom z wybranych lub ze wszystkich oddziałów Twojej firmy. Dzięki temu Twoi partnerzy biznesowi będą mogli wybrać sami lokalizację z której będą chcieli nabyć towar np. tam gdzie jest odpowiednia ilość lub tam skąd łatwiej i taniej będzie im go odebrać.

Moduł zarządzania wyglądem

WAPRO B2B posiada absolutnie unikalny, bardzo zaawansowany, a jednocześnie przyjazny i prosty w obsłudze moduł zarządzania. WAPRO B2B obfituje w wiele różnorakich funkcji: administracyjnych, konfiguracyjnych, zarządczych i innych. Jako administrator platformy masz dostęp do nich wszystkich z panelu administratora, skąd możesz wygodnie z nich korzystać i dowolnie nimi sterować według własnych potrzeb. WAPRO B2B jest więc pełnowartościowym narzędziem dla nowoczesnego biznesu – prostym w obsłudze i dostarczającym zaawansowanych możliwości.

Panel administracyjny

 • przyjazny
 • intuicyjny
 • użyteczny
 • ergonomiczny
 • funkcjonalny

Zostań projektantem

HTML czy CSS nie muszą być Twoją mocną stroną, by sprawnie zaprojektować wygląd platformy B2B. Bez znajomości zaawansowanych technologii, tylko przy pomocy interfejsu graficznego, z łatwością dokonasz konfiguracji wyglądu niemal każdego fragmentu rozwiązania. Możesz zmienić kolorystykę dowolnych elementów, krój czy rozmiar czcionek, wstawić dowolne grafiki, ustawiać tła, obramowania czy odstępy, a wszystko to bez znajomości jakichkolwiek technologii - wszystko zmienisz samodzielnie za pomocą myszki. Z WAPRO B2B bez trudu i umiejętności graficznych stworzysz efektowny pokaz slajdów eksponujący Twoje produkty, np. na stronie głównej. Wszystko to sprawia, że to Ty jesteś projektantem planującym estetykę i układ od ogółu do szczegółu

Obsługa RWD

Wsparcie RWD (z ang. Responsive Web Design) czyli projektowanie responsywnych stron www w taki sposób aby były one prawidłowo wyświetlane na wszystkich typach urządzeń np. komputerach stacjonarnych, laptopach tabletach czy smartfonach powoduje, że platforma jest przyjazna zarówno właścicielom sklepu jak również klientom z nich korzystających. Właściciel sklepu otrzymuje zaawansowane możliwości wpływania na wygląd i funkcjonalność sklepu a także gotową w użyciu platformę e-commerce, która jest bardzo przyjazna dla jego klientów.

Klienci otrzymują profesjonalny sklep, który zachowuje swoją funkcjonalność na każdym urządzeniu bez względu na to czy klient korzysta ze sklepu na laptopie czy na smartfonie (responsywny sklep internetowy). Na każdym urządzeniu będzie zachowany efektywny wygląd sklepu oraz jego pełna funkcjonalność dostosowana do tego urządzenia, z którego aktualnie korzysta klient sklepu.

Korzyści

 • pełna dostępność sklepu na wielu urządzeniach
 • spójny, atrakcyjny wygląd na różnych urządzeniach (responsywność)
Inteligentne wyszukiwanie

Szybkie wyszukiwanie produktów – tego klienci sklepów internetowych oczekują najbardziej. Dlatego system WAPRO B2B wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i dostarcza wysokiej klasy wyszukiwarkę opartą na silniku indeksującym Apache Lucene. Dzięki niej system WAPRO B2B zapewnia najszybsze i najbardziej efektywne wyszukiwanie produktów, z którego będziesz zadowolony zarówno Ty, jak i Twoi klienci.

Szybko, szybciej,...

 • zaawansowany mechanizm wyszukiwania tekstowego
 • filtrowanie produktów po atrybutach
 • filtrowanie po cenie
 • filtrowanie po etykietach
 • autopodpowiadanie w wyszukiwarce tekstowej

W mgnieniu oka

Twój sklep internetowy oparty na WAPRO B2B otrzyma w standardzie mechanizm filtrów, który dotychczas był dostępny jedynie w dedykowanych, indywidualnych rozwiązaniach. Z zaawansowanym i wysoce konfigurowalnym mechanizmem będziesz mógł budować filtry bazujące na atrybutach produktów dowolnych typów.
Funkcje wyszukiwania pełnotekstowego i wielofrazowego, obsługa pomyłek we wpisanych frazach i wyszukiwanie po wielu polach związanych z produktem, takich jak nazwa, opis, indeks katalogowy czy wszystkie atrybuty – to wszystko sprawia, że Twoi klienci szybko znajdą to, czego szukają.

Moduł akcji promocyjnych

Klienci poszukują promocji i rabatów. Z WAPRO B2B możesz proponować im specjalne okazje zakupowe dzięki modułowi akcji promocyjnych, który zachęci ich do zakupu, a Tobie przyniesie wymierne korzyści.
Ponadto system daje Ci możliwość realizacji programu lojalnościowego czy partnerskiego z funkcją wysyłki newslettera i mailingu. Z WAPRO B2B zorganizujesz także promocję cenową i przyznasz rabaty.
Cały pakiet funkcji parametryzujących umożliwia sprawne zaplanowanie i przeprowadzenie takich akcji. Możliwości segmentacyjne modułu pozwalają na bardzo precyzyjne adresowanie ofert do konkretnej grupy docelowej.
W ten sposób nie tylko proponujesz Klientom okazje zakupowe, ale także trafiasz w dziesiątkę na tarczy ich oczekiwań i potrzeb.

Proponuj swoim klientom specjalne okazje zakupowe

 • promocje na wybrane produkty
 • rabaty na zamówienia
 • powiązanie z metodami płatności i dostawy
 • ustalanie ram czasowych akcji promocyjnych
 • kierowanie do wybranych grup klientów

Definiuj rabaty

WAPRO B2B dostarcza Ci narzędzi do planowania rabatów. Z WAPRO B2B określisz dla jakich dostaw, płatności i wysokości zamówień rabat będzie aktywny. Co więcej system WAPRO B2B jest w stanie automatycznie powiadamiać o progach rabatowych i wyświetlać klientowi komunikaty typu: „Wydaj jeszcze 2.000 zł, a otrzymasz rabat 10%”. W ten sposób platforma pracuje na Twoje zyski!

Indywidualne oferty

Podczas pracy w trybie business to business często zachodzi potrzeba operowania indywidualnymi preferencjami cenowymi i warunkami handlowymi. Dopełnieniem tego procesu w systemie WAPRO B2B jest moduł ofert. Pozwala on przygotować dedykowane oferty dla naszych kontrahentów, które mogą być ograniczone ilościowo, dzięki czemu można tworzyć specjalne promocje, które dotyczą wybranych ilości naszego asortymentu.

Oferty handlowe definiowane są w sklepie B2B i mają wyższość nad wszystkimi innymi warunkami handlowymi jakie zostały wysłane z systemu magazynowego. Użytkownik może tworzyć oferty standardowe oraz dedykowane. Domyślnie oferta standardowa zawiera dostęp do wszystkich produktów sklepu, oferta indywidualna pozwala ograniczyć widoczność wybranych grup produktów tylko dla wybranych kontrahentów.

Personalizowane działania

 • indywidualne warunki handlowe
 • personalizacja działań handlowych
 • przejrzyste zasady współpracy z partnerami
Integracja cenników indywidualnych

WAPRO B2B wykonuje integrację cenników indywidualnych wynikających z polityki handlowej zdefiniowanej w systemie magazynowo sprzedażowym WAPRO Mag. Pełna integracja cen indywidualnych zdecydowanie uelastycznia proces współpracy pomiędzy firmami.

Pozwala ona na zachowanie spójnej polityki cenowej firmy we wszystkich kanałach sprzedaży z jakich może korzystać nasz partner handlowy, dodatkowo właściciel firmy ma pełną kontrolę nad definiowaniem cen dla partnerów handlowych. Kontrahenci docenią indywidualną obsługę, która opiera się na historii dotychczasowej współpracy.

Personalizacja działań

 • indywidualne warunki cenowe
 • personalizacja działań handlowych
 • przejrzyste zasady współpracy z partnerami

Elastyczna polityka cenowa

Z platformą WAPRO B2B można wykorzystywać indywidualne cenniki przygotowane dla pojedynczych partnerów lub grup kontrahentów. W kokpicie zarządczym prezentowana jest lista cenników indywidualnych z możliwością przejścia do szczegółów i podglądu pozycji cennikowych.

Użytkownicy i operatorzy

Użytkownicy B2B

Każdy kontrahent może otrzymać konta dla swoich pracowników za pomocą, których będą oni realizowali zakupy w Twoim sklepie B2B . Dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym kto złożył zamówienie w imieniu klienta oraz możesz łatwiej nawiązać kontakt z zamawiającym. Kupujący z kolei otrzymuje pełną kontrolę nad tym kto i w jaki sposób zamawia towary w Twojej firmie.

Dlaczego warto?

 • lepsza kontrola osób składających zamówienia
 • łatwiejszy kontakt z zamawiającym

Operatorzy B2B

Dla swoich pracowników możesz tworzyć konta operatorów B2B, którzy mogą logować się do kokpitu i zarządzać procesem składania zamówień za pomocą kokpitu administracyjnego sklepu B2B.

Dokumenty sprzedaży

WAPRO B2B w przejrzysty sposób udostępnia dokumenty zintegrowane z WAPRO Mag dokumenty - faktury, zamówienia, rozrachunki, a także informacje o dostępnym limicie kupieckim, a nawet narzędzia do „miękkiej” windykacji przeterminowanych należności. Kopie faktur można pobierać w wygodnym formacie PDF.

Kontrola współpracy

 • łatwy i szybki dostęp do dokumentów
 • kompletne informacje na temat współpracy
 • łatwa analiza historii zakupów
 • szybsza obsługa zamówień

Przeterminowane płatności

Dostępny jest także element miękkiej windykacji – powiadomienia mailowe, jakie mogą być wysyłane do kontrahentów, informujące o zbliżającym się lub przekroczonym terminie płatności.

Międzynarodowość

Platforma WAPRO B2B to Twoje okno na świat. System nie ogranicza się wyłącznie do jednego języka, ale umożliwia wielojęzyczną obsługę, zarówno w obszarze interfejsu użytkownika, jak i na płaszczyźnie samych danych. Ponadto WAPRO B2B może obsługiwać dowolną ilość walut obcych z ręcznym bądź automatycznym zarządzaniem kursami.

Wiele możliwości

 • prowadzenie sprzedaży za granicą
 • łatwe rozliczanie w obcych walutach
 • wyszukiwanie produktów w różnych językach

Nowe rynki

Swoją ofertę możesz z powodzeniem kierować do odbiorców z każdego kraju na świecie, a tym samym otworzyć się na zagraniczny rynek sprzedaży.

Wypróbuj za darmo i odbierz rabat!

Poznaj możliwości platformy biznesowej wapro b2b w praktyce.
Skorzystaj z rabatu dla nowych klientów.