Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego biznesu, udostępniamy nasze sprawdzone oprogramowanie w zupełnie nowej formule. WAPRO 30 to większy wybór, niższa bariera wejścia, elastyczność zmian połączone z interfejsem HTML, który już dziś możecie wykorzystać w WAPRO Mag a w nieodległej przyszłości, w kolejnych, sukcesywnie wprowadzanych przez nas produktach.
Dlaczego warto wybrać WAPRO 30?
- Niski próg wejścia: Nie musisz inwestować dużych kwot w roczne licencje. Płacisz niską, miesięczną opłatę i korzystasz z najwyższych wariantów (Prestiż, Prestiż Plus, Max) od pierwszego dnia. Ceny aplikacji są dostępne w cenniku w sekcji WAPRO 30.
- Wygoda i Automatyzacja: Zapomnij o pamiętaniu dat wygaśnięcia licencji. Dzięki podpięciu karty płatniczej, licencja odnawia się automatycznie co 30 dni, a fakturę pobierzesz w KSeF.
- Zawsze aktualna wersja: W ramach abonamentu masz stały dostęp do najnowszych aktualizacji i funkcji, bez dodatkowych opłat za utrzymanie.
- Elastyczność: Potrzebujesz dodatkowych stanowisk na sezon? Zwiększ ich liczbę w dowolnym momencie. Zmiana zadziała natychmiast.
- Bezpieczeństwo danych: Program nadal zainstalowany jest na Twoim serwerze (On-Premises) – masz pełną kontrolę nad swoimi bazami danych, korzystając jednocześnie z nowoczesnego modelu rozliczeń.
Zacznij już dziś – wybierz wariant WAPRO 30 i płać tylko wtedy, kiedy korzystasz.
FAQ – Zasady uruchamiania, instalacji i migracji (WAPRO 30)
Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące technicznych i licencyjnych aspektów nowej linii WAPRO 30.
Sekcja 1: Instalacja i Aktywacja
P: Jak zainstalować wersję WAPRO 30?
O: Proces instalacji jest standardowy. W nowym instalatorze WAPRO należy wybrać odpowiedni wariant produktu. Kluczowa zmiana dotyczy aktywacji – w Administratorze Baz Danych WAPRO ERP wybierasz opcję nowej licencji 30-dniowej. Formularz jest uproszczony – wymaga podania NIP oraz danych nabywcy (pobieranych z GUS) w tym adresu email klienta, który będzie używany do rozliczeń (musi to być aktywna i odwiedzana skrzynka!).
P: Czy muszę ręcznie wpisywać kody aktywacyjne co miesiąc?
O: Nie. System działa w oparciu o automatyczne odnawianie. Program komunikuje się z serwerem licencji w tle. Wymagany jest dostęp do Internetu na serwerze, aby aplikacja mogła okresowo sprawdzić i odświeżyć status licencji.
P: Co się stanie, jeśli płatność z karty nie powiedzie się (brak środków)?
O: Jeśli system nie pobierze opłaty, licencja przechodzi w tryb karencji, który trwa 7 dni (zmiana z dotychczasowych 10 dni dla wersji 365). W tym czasie program działa, ale wyświetla monity o konieczności uregulowania płatności. Po upływie 7 dni dostęp do programu zostanie zablokowany do momentu opłacenia zaległości.
Sekcja 2: Migracja z WAPRO 365 (rocznej) na WAPRO 30
P: Mam aktywną licencję roczną (365). Czy mogę przejść na WAPRO 30?
O: Tak, proces ten wykonuje się w Administratorze baz Danych Wapro ERP. Zasady przejścia zależą od tego, ile dni zostało do końca obecnej licencji:
- Mniej niż 30 dni do końca: Możesz zmienić licencję na WAPRO 30. Nowy abonament i pierwsza płatność nastąpią dopiero po zakończeniu obecnego okresu licencji 365.
- Więcej niż 30 dni do końca: Możliwa jest natychmiastowa konwersja. System przeliczy wartość niewykorzystanego okresu rocznego na droższy wariant miesięczny.
- Mechanizm: Okres ważności licencji zostanie skrócony.
- Przykład: Jeśli masz 85 dni licencji rocznej i przechodzisz na miesięczną, system wyliczy nową datę końca (np. za 71 dni). Nie tracisz wartości pieniężnej – jest ona „konsumowana” szybciej w wariancie miesięcznym. Po upływie tego skróconego okresu nastąpi pierwsze obciążenie karty za WAPRO 30.
P: Czy mogę wrócić z WAPRO 30 na licencję roczną 365?
O: Tak, jest to traktowane jako zakup nowej licencji/przedłużenie w modelu rocznym. Należy skontaktować się z Partnerem w celu zakupu kodu na 365 dni.
Sekcja 3: Zarządzanie licencją
P: Jak dodać nowe stanowiska w trakcie miesiąca?
O: Zmianę liczby stanowisk wykonuje się w Administratorze Baz Danych WAPRO ERP. Zwiększenie liczby stanowisk skutkuje natychmiastowym naliczeniem dopłaty (proporcjonalnie do końca okresu rozliczeniowego) i odblokowaniem dostępu na nowych stanowiskach po dokonaniu płatności (przekierowanie do płatności online).
P: Jak zrezygnować z subskrypcji?
O: Rezygnacji dokonuje się poprzez portal „Moje Konto”. Można zrezygnować w dowolnym momencie przed końcem bieżącego okresu rozliczeniowego. Licencja pozostanie aktywna do ostatniego opłaconego dnia.
P: Co jest wymagane do uruchomienia WAPRO 30?
O: Oprócz standardowych wymagań sprzętowych, konieczne jest podanie adresu e-mail dla roli „Fakturowanie”. Na ten adres będą wysyłane faktury elektroniczne. Bez tego adresu aktywacja licencji subskrypcyjnej nie jest możliwa.
