Przejdź do głównej zawartości

Wprowadzenie

Harmonogramy działań zaplanowanych pomyślane zostały jako pomoc przy terminowym wykonywaniu takich zadań jak tworzenie deklaracji VAT, PIT, dokonywanie amortyzacji środków trwałych, rozliczanie składek ZUS itd.. Funkcjonalność opiera się na definiowanych przez użytkownika i w szerokim zakresie parametryzowanych schematach, które znajdują następnie swoje odzwierciedlenie na liście zawierającej zadania do wykonania bieżącego dnia. Po wprowadzeniu niezbędnych parametrów program automatycznie wyznacza daty, w których dane zadanie ma być wykonane oraz określa termin, w którym o realizacji zadania zacznie przypominać. Uwzględniane są tu dni wolne od pracy takie jak weekendy, święta stałe i ruchome oraz inne zdefiniowane przez użytkownika daty.

W skład całej funkcjonalności wchodzą cztery moduły:

  • formatka ewidencji dni wolnych

  • formatka ustalania parametrów harmonogramów

  • formatka statusu zaplanowanych zadań

  • formatka szablonów harmonogramów

    W programie przewidziano trzy etapy realizacji każdego zadania:

    • wykonanie zadania

    • sprawdzenie zadania

    • zatwierdzenie zadania

      Drugi i trzeci etap są opcjonalne, można je wyłączać i mają umożliwiać nadzorowanie realizacji zaplanowanych zadań; funkcjonalność harmonogramów nie ogranicza się więc jedynie do funkcji samego kalendarza lecz pełni również rolę kontrolną.

      Podpowiedź

      Ponieważ omawiane w niniejszym rozdziale funkcjonalności dotyczą tak firm jak i udziałowców, w opisie - dla uproszczenia - używane będzie określenie "firmy" - obejmujące tak firmy i udziałowców. Jeśli funkcjonalność odnosi się tylko do firm lub tylko udziałowców - zostanie to wyraźnie zaznaczone.

    Przy tworzeniu harmonogramów brane są pod uwagę tylko te firmy, które mają zaznaczone pole opcji "Aktywna" w edycji danych firmy.