Szanowni klienci, w związku z faktem ogłoszenia przez firmę Microsoft zakończenia wsparcia dla serwera baz danych Microsoft SQL Server 2008 oraz Microsoft SQL Server 2008R2 a także dla systemów operacyjnych Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 R2, informujemy, że z dniem 01.10.2019 r. produkty WAPRO ERP, również nie będą wspierały wyżej wymienionych systemów baz danych SQL Server oraz systemów operacyjnych.
Data 01.10.2019 r. to data publikacji kolejnej płatnej wersji programów marki WAPRO ERP.
W praktyce oznacza, to że nowe wersje produktów WAPRO ERP, które zostaną opublikowane po tym okresie mogą nie działać poprawnie na tych wersjach systemu i silniku baz danych a także, mogą pojawić się problemy z ich instalacją czy też aktualizacją.
Zalecamy zaplanowanie aktualizację powyższych wersji oprogramowania do nowszych wersji, które mają wsparcie producenta firmy Microsoft, do których publikowane są regularne aktualizacje wpływające także na poziom bezpieczeństwa Państwa infrastruktury.
Przypominamy także, że obecnie coraz więcej usług internetowych, z którymi zintegrowane są produkty WAPRO ERP, wymaga zabezpieczonej komunikacji przy pomocy protokołu TLS 1.2, który nie jest wspierany na starszych systemach operacyjnych.

Data wygaśnięcia wsparcia dla SQL Server 2008/2008 R2 (przez Microsoft) to 9 lipca 2019 roku.

Szczegółowe informacje źródłowe znajdziecie Państwo na stronie firmy Microsoft.

Jak przejść na nowszą wersję SQL Server?

A. Nie korzystam z oprogramowania firm trzecich na tej samej instancji SQL

  1. a. W tym przypadku należy przeprowadzić proces instalacji nowej instancji SQL Server w nowszej wersji (2012, 2014, 2016, 2017). Pamiętaj, że nowo instalowana instancja powinna mieć ustawiony tryb uwierzytelniania na Mixed mode oraz ustawienia regionalne na Polish_CI_AS. Następnie po instalacji wymagane będzie ponowne wprowadzenie parametrów licencji a także aktywacja licencji. Ostatni etap to wykonanie archiwum i dearchiwizacja za pomocą Archiwizatora baz danych WAPRO ERP.

B. Korzystam, z oprogramowania firm trzecich na tej samej instancji SQL

  1. a. Kroku z punktu 1.a. są analogicznie w przypadku oprogramowania WAPRO ERP, natomiast należy skontaktować się z producentem oprogramowania firm trzecich celem ustalenia czy to oprogramowanie jest kompatybilne z nowszą wersją silnika baz danych SQL Server.
Filmy
instruktażowe
Pytania
i odpowiedzi
Menedżer
radzi
Nasze
szkolenia
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI:

    Bądź na bieżąco:

    Zapisz się na newsletter

    W związku z przesłaniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe, oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.

    * Pole niezbędne, aby otrzymywać newsletter.