Category Aktualności

Właśnie mija 30 lat, od kiedy Wapro zajmuje się wszechstronną realizacją potrzeb małych, średnich a teraz nawet całkiem dużych przedsiębiorstw i z całą pewnością możemy stwierdzić, że ten sukces nie byłby możliwy bez klientów którzy okazali nam zaufanie, a potem brali czynny udział w rozwoju oprogramowania.

Historia

Początki marki Wapro (1993/1994) to kopia historii setek tysięcy polskich przedsiębiorców w czasach wczesnego kapitalizmu.

Trudne warunki lokalowe, totalnie rozchwiana sytuacja prawna (nieustanne zmiany w przepisach, pierwsza ustawa o podatku VAT) a z drugiej strony złakniony wszelkich narzędzi, ale jednocześnie nieświadomy ich możliwości rynek. To również czas intensywnej innowacji i adaptacji do potrzeb szybko rozwijającej się gospodarki wolnorynkowej.

I wówczas, między innym ze strony Wapro, pojawiło się rozwiązanie. Pierwsze produkty – Wapro Mag (sprzedaż i magazyn) oraz Wapro Kaper (książka przychodów) obydwa wówczas pod innymi nazwami handlowymi, niemal z miejsca stały się rozchwytywane. Duet systemów stał się strzałem w dziesiątkę. Do tego stopnia, że już w 1997 roku firma miała ustaloną strukturę, siedzibę, własny serwis pomocy technicznej oraz sieć wdrożeń i sprzedaży, oferującą komplet oprogramowania do prowadzenia firmy – magazyn i sprzedaż, książkę przychodów, pełną księgowość, kadry i płace oraz system do zarządzania środkami trwałymi.

W 2001 roku kolejny kamień milowy, produkty dla Windows przenoszą Wapro na nowy poziom rozwoju, otwierając niesamowite możliwości wdrożeń oraz poszerzania gamy produktów, niemal bez ograniczeń.

Z nowymi aplikacjami dla Windows, firma zainicjowała erę cyfrowej transformacji dla polskich przedsiębiorstw.

Pełen pakiet programów do obsługi przedsiębiorstwa umożliwił szybki rozwój Wapro i przyjęcie statusu jednego z wiodących liderów na rynku oprogramowania dla niewielkich przedsiębiorstw.

Kilka lat później (2007) potencjał marki docenia grupa Asseco i przyjmuje firmę do swoich struktur. W tym samym czasie Wapro świętuje sprzedaż licencji nr 100 000 i zostaje częścią spółki Asseco Business Solutions, gdzie obok marek takich jak Anica System, Safo, Softlab oraz Incenti stanowi element pełnej gamy rozwiązań IT dla przedsiębiorstw.

1994

Początek Wapro ERP

2001

Programy dla Windows

2007

Dołączenie do grupy Asseco

2020

Nowa linia Wapro 365

2024

Nowa linia Wapro Anywhere

 

 

Współczesność

Marka Wapro (Asseco Business Solutions) należy do Grupy Asseco i w jej ramach może poszczycić się niemałym wkładem w informatyzację polskich firm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemal pół miliona historycznie wydanych licencji oraz niezliczona liczba osób pracująca obecnie przy stanowiskach komputerowych, zapewniając sprawną pracę dziesiątków tysięcy firm robi wrażenie na każdym, kto próbował lub próbuje swoich sił w biznesie.

Ponieważ wiemy co to znaczy rozwój i usuwanie barier, współpracę z nami można rozpocząć od błyskawicznej instalacji najprostszej aplikacji do fakturowania, a potem wraz z rozwojem firmy dokładać wszelkie potrzebne moduły obejmujące takie obszary jak:

 • sprzedaż i magazyn
 • książka przychodów oraz pełna księgowość (w tym obsługa biur rachunkowych, automatyzacja deklaracji, obsługa i automatyzacja JPK oraz KSeF)
 • ewidencją środków trwałych (+narzędzia mobilne)
 • kadry i płace z opcjonalnym portalem obsługi pracowników
 • aplikacje e-commerce obsługujące b2c / b2b oraz sprzedaż poprzez aukcje internetowe
 • sprzedaż mobilna, mobilny magazynier, mobilna inwentaryzacja
 • praca w chmurze z możliwością pracy w oknie przeglądarki internetowej (interfejs html) - dzięki kolejnej rewolucji w ofercie, czyli Wapro Anywhere, o której już za niedługo zrobi się głośno.

 

Aktualnie Wapro ERP to ekosystem programów, które w zintegrowany sposób pomagają zarządzać firmą, a powstające nowe produkty i udogodnienia są dowodem na to, że firma jest gotowa sprostać wyzwaniom przyszłości i dostosować się do potrzeb klientów.

Co roku wydajemy kilka tysięcy zmian oraz nowych funkcji we wszystkich oferowanych programach, a doradztwem, pomocą we wdrożeniach oraz sprzedażą oprogramowania zajmuje się wykwalifikowana sieć kilku tysięcy firm partnerskich na terenie całej Polski.

 

 

Przyszłość

Tempo rozwoju technologicznego, powoduje zatarcie wyraźnej granicy między teraźniejszością a przyszłością. Jeszcze rok temu pojęcie sztucznej inteligencji było domeną twórców filmowych oraz literatury science fiction, a dziś prowadzimy prace nad implementacją takich mechanizmów w codziennej pracy – jeszcze w tym roku AI będzie pomagać właścicielom firm, analitykom, sprzedawcom, księgowym, magazynierom czyli ogromnej części codziennych użytkowników oprogramowania. Inteligentny obieg dokumentów, sprawniejsze podejmowanie decyzji, automatyzacja, jeszcze lepsza eliminacja błędów – to wszystko jest już na wyciągnięcie ręki.

Oprogramowanie Wapro będzie sukcesywnie rozwijane, pracujemy też nad zupełnie nowymi produktami, a model sprzedaży będzie elastycznie modyfikowany zgodnie z potrzebami naszych klientów.

Dziś z dumą obchodzimy 30-lecie Wapro!

To były trzy dekady pełne wyzwań, sukcesów i nieustannego rozwoju.

Chcemy za to serdecznie podziękować klientom, partnerom biznesowym, pracownikom oraz wszystkim, którzy przez te lata wspierali nasze działania i przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Razem budujemy przyszłość.

 

Zespół Wapro ERP

Filmy
instruktażowe
Pytania
i odpowiedzi
Menedżer
radzi
Nasze
szkolenia
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI:

Korzystasz z Wapro ERP?
Prowadzisz firmę?

 

Bądź zawsze
na bieżąco

Nasze newslettery to:

 • Aktualności o najistotniejszych zmianach  w prawie

 • Ekspresowe powiadamianie o nowościach i modyfikacjach w aplikacjach

 • Łatwy dostęp do naszych artykułów i filmów instruktażowych

 • Oferty promocyjne

 • Informacje o zmianach w cenniku, warunkach obsługi i ofercie Wapro ERP i firm współpracujących

 • Zaproszenia na szkolenia i webinaria