Podstawowe informacje:

Zobacz stronę www

kompletacja

Słowa kluczowe

Partner wdrażający rozwiązanie:

Informacje podstawowe

Moduł dodatkowy Kompletacja to narzędzie dla firm prowadzących sprzedaż wysyłkową z programu WAPRO Mag.
Aplikacja służy do kontroli poprawności przygotowanych paczek. Obsługa modułu odbywa się  przy użyciu specjalnie zaprogramowanego czytnika kodów kreskowych.

Opis
rozwiązania

Czytnikiem należy zeskanować kod kreskowy zamówienia nadany przez program WAPRO Mag a następnie każdy produkt znajdujący się we wstępnie przygotowanej do wysyłki przesyłce. Kolejność skanowania produktów nie ma żadnego znaczenia. Jeśli zeskanowane artykuły są zgodne z zamówieniem w programie wystawiany jest dokument handlowy zgodny z wszystkimi pozycjami skanowanego zamówienia. Jednocześnie na podłączonych do stanowiska drukarkach drukowane są paragon, faktura oraz list przewozowy. Operator nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Wszystko dzieje się automatycznie po zeskanowaniu ostatniego produktu z zamówienia.

Jeśli w kontrolowanym zamówieniu znajdują się błędy, program po zeskanowaniu zbyt dużej ilości lub artykułu którego nie ma na zamówieniu odtworzony zostanie sygnał dźwiękowy i problematyczny produkt oznaczany jest kolorem czerwonym. Zamówienia z błędami nie zostaną zrealizowane.

Moduł eliminuje możliwość wysyłki zamówienia z niewłaściwymi artykułami, znacznie przyspiesza wystawianie dokumentu handlowego i wydruk listu. Dodatkowo moduł rozpoznaje jakiego typu dokument powinien zostać wystawiony. Jeśli osoba fizyczna zażyczy sobie  fakturę VAT moduł zgodnie z prawem wystawi najpierw paragon a następnie  fakturę do paragonu. Eliminuje to możliwość popełnienia błędów przez pracownika oraz przyśpiesza pracę.

Moduł może również służyć do kontroli dokumentów handlowych oraz magazynowych. Po poprawnym zeskanowaniu wszystkich artykułów na tego typu dokumentach są one wyłącznie oznaczane flagą w wybranym kolorze i żadna dodatkowa akcja domyślnie nie jest podejmowana.

Konfiguracja modułu odbywa się tylko raz przy pierwszej instalacji. Cała przyszła praca z modułem opiera się o wstępnie skonfigurowane schematy działania. Pracownik nie musi podejmować żadnych dodatkowych akcji co eliminuje jakiekolwiek pomyłki i przyspiesza pracę.

Proponowany moduł nie jest rozwiązaniem zamkniętym może ono zostać dowolnie zmodyfikowane pod potrzeby klienta.