Aplikacja służy do integracji systemu sprzedażowo-magazynowego WAPRO Mag z platformą transakcyjną Allegro. Moduł w dużym stopniu automatyzuje proces wystawiania ofert, przekładając się na zwiększoną sprzedaż na dwóch platformach jednocześnie.

Podstawowe informacje:

Zobacz stronę www

Allegro, aukcje, wystawianie aukcji z WAPRO Mag

Słowa kluczowe

Partner wdrażający rozwiązanie:

Opis rozwiązania

Moduł imag4allegro wspomaga sprzedaż w serwisie aukcyjnym Allegro. Aplikacja jest zintegrowana z oprogramowaniem WAPRO Mag, zwiększając jego funkcjonalność. Moduł Allegro łączy się za pomocą Internetu z serwisem Allegro i umożliwia bezpośrednie wystawianie na serwis aukcyjny przedmiotów znajdujących się na magazynie, ograniczając sprzedającemu wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności do minimum. Aplikacja dzięki pełnej współpracy z programem WAPRO Mag zapewnia sprawną, szybką i zautomatyzowaną obsługę a towary kupione na aukcjach serwisu Allegro znikają ze stanów magazynowych. Aplikacja umożliwia zarządzanie stanem magazynowym i dostępnością produktów. Wystawiając artykuły na aukcjach można zabezpieczyć się przed sytuacją, kiedy ktoś zakupi przedmiot na aukcji, a na magazynie okaże się, że tego przedmiotu nie ma, bo został sprzedany. Program obsługuje również zdarzenia zapłaty za zakupione produkty przez PayU. W momencie wykrycia takiego zdarzenia, we wszystkich zamówieniach w WAPRO Mag dotyczących produktów, za które zapłacono odpowiednio zmienia się status oraz dodany jest komentarz o płatności. Moduł umożliwia zakładanie nieograniczonej ilości kont Allegro. Za pomocą modułu, w każdej chwili mamy możliwość bieżącej kontroli aukcji na serwisie Allegro.

Rys.1. Ekran aplikacji

Na powyższym rysunku użytkownik może wyszukać produkt z kartoteki artykułów WAPRO Mag. Został wprowadzony podział na firmę, magazyn a także dodatkowe filtry co usprawnia wybór produktu, który ma trafić na aukcję. Użytkownik może również wyszukać daną pozycję po nazwie, indeksie katalogowym lub kodzie kreskowym. W konfiguracji oferty użytkownik ustala wszystkie parametry przedmiotu wystawianego na aukcję: nazwę, kategorię, cenę, ilość, datę rozpoczęcia, czas trwania aukcji a także opcje dodatkowe oraz informacje na temat wysyłki i płatności.

Rys. 2. Edycja oferty - informacje ciąg dalszy

Rys. 3. Edycja oferty - zdjęcia

Rys. 4. Edycja oferty - dodatkowe parametry dla kategorii

Wymagania

  • Windows 7/ XP/ Vista,
  • WAPRO Mag od wersji 7.71.8,

Technologia

Aplikacja okienkowa, napisana w języku C++, wykorzystująca protokół soap webapi do komunikacji z Allegro.

Korzyści

  • szybkie wystawianie aukcji bezpośrednio z poziomu aplikacji,
  • możliwość utworzenia własnego szablonu Allegro,
  • zarządzanie stanem magazynowym produktu - sprzedany produkt spowoduje zmniejszenie stanu na sklepie,
  • pełna współpraca z programem WAPRO Mag,
  • zwiększona sprzedaż na dwóch platformach jednocześnie.