Partner: CHODROM
Województwo: mazowieckie
Miasto: Siedlce

Wdrożenie u klienta:
Gloss Factory Marek Glinkowski
Typ działalności: handel detaliczny
Branża: inna

Wdrożenie przeprowadzone przez Systemy Informatyczne Chodrom Sp. z o.o. przebiegło bezproblemowo oraz sprawnie i pozwoliło nam na lepsze zarządzanie magazynem, dostawami, rozrachunkami z kontrahentami, oraz co najważniejsze pozwoliło na szybszą i bardziej profesjonalną obsługę klientów.

F.H.U. „OGRODNIK” Ireneusz Borkowski

Profil
działalności

F.H.U. „OGRODNIK” Ireneusz Borkowski z salonem sprzedaży w Stoku Lackim-Folwark swoją działalność rozpoczęła w 2000r. Firma zajmuje się sprzedażą kwiatów, roślin, sadzonek oraz sprzętu ogrodniczego. W bieżącym roku oddany został do użytku nowoczesny salon sprzedaży wraz z przyległym ogrodem ekspozycyjnym, a ilość dostępnego dla klienta asortymentu znacząco się powiększyła. F.H.U. OGRODNIK jest punktem zaopatrzeniowym zarówno dla osób zawodowo zajmujących się uprawą roli, jak i amatorów działkowców i od lat ma w okolicy ugruntowaną pozycję na rynku handlu artykułami ogrodniczymi.

Dlaczego
WAPRO ERP?

Klient potrzebował oprogramowania i urządzeń fiskalnych koniecznych do kompleksowej obsługi magazynu i klientów w nowo uruchomionym salonie ogrodniczym. Wymogiem było zastosowanie oprogramowania współpracującego z czytnikami kodów kreskowych, możliwością drukowania etykiet towarowych zawierających między innymi nazwę i cenę towaru, oraz jego kod kreskowy. Dodatkowym wymogiem była prostota obsługi programu oraz dostęp do raportowania sprzedaży i stanów magazynowych.

Opis
wdrożenia

Systemy Informatyczne Chodrom sp. z o.o. wdrożyła system WF-Mag dla Windows Biznes, oraz zapewniła dostawę urządzeń fiskalnych i komputerowych. Obsługa salonu sprzedaży odbywa się w oparciu o dwa stanowiska sprzedażowe, oraz jedno stanowisko zakupowo administracyjne.
Przyjmowany asortyment zanim trafi na półkę sklepową jest najpierw przyjmowany na stan magazynowy. Jest mu starannie nadawana nazwa, indeksy handlowy i katalogowy, umożliwiające jego dokładną identyfikację, wprowadzona zostaje jego cena zakupu, ustalona marża i cena sprzedaży detaliczna i hurtowa. Jeżeli towar posiada oryginalnie wydrukowany na opakowaniu kod kreskowy, zostaje on odczytany czytnikiem i wprowadzony do systemu WF-Mag. Jeżeli natomiast kodu kreskowego nie ma, zostaje on wówczas wygenerowany przez WF-Mag, wydrukowany na etykiecie samoprzylepnej i naklejony na dany asortyment. Tak oznakowany i wprowadzony do systemu WF-Mag towar trafia na półkę sklepową.
Dzięki takiej procedurze sprzedaż na stanowisku kasowym odbywa się w bardzo prosty sposób i sprowadza się do odczytania kodu kreskowego znajdującego się na opakowaniu i zdjęciu jego stanu na paragon lub fakturę, pobraniu odpowiedniej ilości gotówki, lub wystawieniem innej formy płatności, takiej jak przelew, lub płatność kartą i wydrukowaniu paragonu, lub faktury VAT dla klienta.

Korzyści

  • aktualne stany magazynowe.
  • dostęp do historii asortymentu, łącznie z numerami i datami dokumentów handlowych i magazynowych.
  • raportowanie stanów minimalnych i maksymalnych na danym asortymencie.
  • współpraca z drukarkami fiskalnymi, czytnikami kodów i drukarkami etykiet.
  • przyśpieszenie i ułatwienie procesu zamówień do dostawców.
  • ujednolicenie i scentralizowanie procesów związanych z zarządzaniem stanami magazynowymi, rozrachunkami i rozliczaniem kasjerów.
Pobierz
wersję próbną
Pobierz
aktualizację
Jak
kupić?
Korzystaj
online
POZOSTAŁE REFERENCJE: