Category Aktualności

Szanowni Użytkownicy,

Przypominamy, że z dniem 01.06.2023 upływa termin publikowania wersji wspierających SQL Server 2014 w związku z czym moduł administracyjny nie będzie umożliwiał aktualizacji programów do nowszych wersji na tym serwerze baz danych.

Minimalna wersja wspierana przez pakiet Wapro ERP to wersja SQL Server 2016.

Należy wziąć pod uwagę dodatkowo fakt, że w niektórych przypadkach w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego mogą być konieczne do uwzględnienia dodatkowe wymagania nowej platformy baz danych dostarczanej przez Microsoft.

Mianowicie platforma baz danych SQL Server 2014 jest ostatnią dostarczaną przez firmę Microsoft, która działa na systemach na architekturze 32 bit. Oznacza to, że jeśli posiadacie Państwo system operacyjny 32 bit nie będzie możliwości zainstalowania na nim nowszej wersji SQL server bez zmiany architektury systemu operacyjnego do 64 bit.

Zgodnie z wytycznymi firmy Microsoft, nie jest możliwa zmiana architektury 32 bit na 64 bit bez uprzedniej reinstalacji systemu operacyjnego z wykorzystaniem instalatora systemu w odpowiedniej wersji.

Zachęcamy Państwa do konsultacji ze swoimi Partnerami technicznymi, którzy podpowiedzą jakie kroki będą konieczne w przypadku Państwa instalacji i aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego.