Przejdź do głównej zawartości

Architektura

Oprogramowanie Wapro ERP w wersji desktop pracuje w architekturze dwuwarstwowej. Oznacza to, że program łączy się poprzez sieć z serwerem baz danych w tym przypadku Microsoft SQL Server. Wspierane są wszystkie edycje SQL Server (domyślnie instalowana jest bezpłatna edycja Express).

Architektura taka umożliwia pracę na wielustanowiskach oraz jednoczesny dostęp wielu użytkowników (należy uwzględnić ograniczenia wybranych wariantów produktów). Oprogramowanie w tej architekturze instalowane jest w infrastrukturze klienta (na swoim lokalnym serwerze) lub z wykorzystaniem usługi Wapro Anywhere Online gdzie dostęp do aplikacji świadczony jest przez usługi terminalowe Microsoft do infrastruktury producenta (więcej na https://wapro.pl/erp/wapro-online/)

Dodatkowo w ramach usługi Wapro Anywhere Online użytkownicy mogą korzystać z pracy hybrydowej z wykorzystaniem nowej generacji produktów Wapro Anywhere. To nowa odsłona aktualnie dostępna dla modułu Sprzedaż i magazyn - Wapro Mag - użytkownicy moga skorzystać z internetowej aplikacji działającej w przeglądarce w technologii HTML. Umożliwia ona korzystanie z aplikacji na dowolnym urządzeniu i systemie operacyjnym. Dodatkowo usługa umożliwia pracę hybrydową - część użytkowników może pracować naprzemiennie na wersji desktop (przez RDP) lub HTML lub tylko na wersji desktop lub tylko HTML.