Przejdź do głównej zawartości

Jak działa Wapro JPK Jednolity plik kontrolny?

Program Wapro JPK jest jednym z programów dostępnych w systemie Wapro ERP. Program ten umożliwia przygotowanie danych z ksiąg rachunkowych, ewidencji VAT oraz kartotek dowodów księgowych w postaci elektronicznej. Wapro JPK umożliwia tworzenie plików w formacie XML, których struktura logiczna jest zgodna z aktualną wersją schematów Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Program importuje dane ze wszystkich aplikacji systemu Wapro ERP, a w razie potrzeby sumuje dane z kilku źródeł i przygotowuje odpowiednie pliki XML zgodne z aktualną wersją schematów $$JPK$$.

Zaimportowane dane zapisywane są w programie w postaci książki kontroli firmy i mogą być przechowywane w bazie danych programu na wypadek konieczności złożenia wyjaśnień lub wykonania korekt przekazanych organom podatkowym plików XML.

Program dostępny jest w wariantach:

  • Start - wariant przeznaczony do obsługi jednej firmy, przygotowany do tworzenia i wysyłania plików JPK, na żądanie organu podatkowego oraz bez wezwania,
  • Biuro 10 - wariant przeznaczony dla małych biur rachunkowych, do obsługi do 10 firm, przygotowany do tworzenia i wysyłania plików JPK seryjnie z 10 firm,
  • Biuro - wariant przeznaczony jest dla biur rachunkowych, do obsługi wielu firm, przygotowany do tworzenia i wysyłania plików JPK seryjnie z wielu firm.

Dokładny zakres funkcjonalny każdego z wariantów dostępny jest stronie Wapro JPK - zakres funkcjonalny.

Potrzebujesz pomocy w pracy z programem?

  • Szkolenia zdalne - sprawdź, czy w najbliższym terminie możesz zapisać się na szkolenie,
  • Webinaria - nie musisz wychodzić z domu, to my przyjdziemy do Ciebie i wskażemy rozwiązanie,
  • Usługi wsparcia - napisz, zadzwoń i zamów usługę,
  • Menedżer radzi - sprawdź, co radzą eksperci.

Dowiedz się więcej