Przejdź do głównej zawartości

Architektura linii Wapro Anywhere

Wapro Anywhere to nowa generacja aplikacji znanych dotychczas z pakietu w wersji desktop, czyli instalowanych na stacjach użytkownika. Nowa wersja Wapro ERP Anywhere w wydaniu HTML posiada inną architekturę systemu niż dotychczasowe rozwiązanie desktopowe.

Aplikacja desktopowa dostępna jest w architekturze dwuwarstwowej. Oznacza to, że program Wapro Mag komunikuje się bezpośrednio z serwerem baz danych Microsoft SQL Server i bezpośrednio operuje na logice bazodanowej.

Produkty w linii Wapro Anywheretrójwarstwowe, co oznacza, że Wapro Mag Anywhere, uruchomiony w przeglądarce poprzez protokół HTTPS, w pierwszej kolejności komunikuje się z serwerem Web, czyli tzw. API (z ang. Application Programming Interface). Dopiero wywołanie funkcji API (tzw. Endpointu) powoduje uruchomienie komunikacji z bazą danych i wykonanie zdarzenia bezpośrednio na danych (np. pobranie danych, dodanie czy modyfikacja).

Zalety nowej architektury Wapro Anywhere

Nowa architektura linii Wapro Anywhere przede wszystkim porządkuje komunikację aplikacji z bazą danych, co otwiera nowe możliwości w obszarach integracji pomiędzy Wapro ERP Anywhere a innymi systemami.

Technologia bazująca na komunikacji z wykorzystaniem protokołu HTTPS powoduje, że systemy mogą komunikować się według określonych standardów, bazując na REST API, a nie jak dotychczas, na wywołaniu procedur i innych typów obiektów składowanych na poziomie bazy danych SQL.

Warto wiedzieć

Takie podejście znacząco upraszcza proces komunikacji i wprowadza dodatkowe możliwości rozwoju aplikacji.

Dodatkowo obecna architektura bazuje na dwóch istotnych czynnikach:

  1. Aplikacja frontend, czyli ta, którą widzi użytkownik, to aplikacja typu SPA (z ang. Single Page Application). Oznacza to, że po zalogowaniu się do systemu aplikacja ładowana jest do przeglądarki użytkownika i wszystkie operacje w niej wykonywane mieszczą się w obrębie tej przeglądarki. Aplikacja wysyła do serwera aplikacyjnego poprzez HTTPS, jedynie żądania z informacjami, jakie zdarzenia na danych, chce wykonać użytkownik, np. Pobierz listę towarów, Skasuj dokument itp.
  2. Warstwa serwera aplikacji umożliwia dodatkowe skalowanie aplikacji, celem zwiększenia wydajności wykonywanych operacji.